Açık Poker

 

Poker, kartla oynanan bir şans ve strateji oyunudur. Pokerin oldukça fazla sayıda çeşidi vardır. Poker çeşitlerinden bir tanesi açık pokerdir.

Açık poker minimum 2 maksimum 10 kişi ile oynanan poker çeşitlerinden biridir. Genelde 52 kâğıtlık deste ile oynanır. Eğer maksimum 6 kişilik bir poker oyunu oynanacaksa 32 kâğıtlık bir kâğıt destesi de yeterli olacaktır. Pokerin genel kurallarındaki gibi, oyun yönü saat yönündedir. Bir kapalı ardından da bir açık kart olarak dağıtımı yapılır. Açık pokerde oyun açılırken herhangi bir açar kâğıda sahip olunması gerekmemektedir. Görünürdeki kâğıdı en büyük olan oyuncu bop ya da duk diyerek vuruş yaparak oyunu başlatabilme yetkisine sahiptir. Oyun yönü de bu oyuncudan başlar ve saat yönünde devam eder. Eğer diğer oyunculardan herhangi bir vuruş gelmezse, bu oyuncu oyuna devam eder. Ayrıca oyunculardan biri vuruş yapar ve elindeki kartların değeri diğer oyuncuların kâğıtlarının değerini geçemezse vuruşu geçersiz sayılır.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Açık Poker Kuralları başlıklı makalemizde Açık Poker Kuralları ve Poker Kuralları nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.