Bingo Nasıl Oynanır?

 

Türkiye’de yılbaşı gecelerinin yıllardır vazgeçilmezi olan tombala oyununun Avrupa ve Amerika’da oynanan alternatifine bingo ismi verilir. Yabancı ülkelerde oldukça yaygın olan bingo oyunu, en az Türkiye’deki tombala kadar popülerdir. Bingo, Amerikalıların ve Avrupalıların genelde sosyal olmak ya da yeni arkadaşlar edinmek için seçtiği yollardan biridir ve oldukça eğlencelidir. Birçok insanın da merak ettiği ve tombala ile gerçekten benzer olup olmadığını sorduğu ve internet sitelerinde de sık sık karşımıza çıkan bingo nasıl oynanır?

Bingo oynamak için tıpkı tombalada olduğu gibi biletler bulunmaktadır. Bingo biletleri olarak adlandırılan bu biletlerde 3 farklı bingo alanı bulunmaktadır. 3 alana ayrılmış olan bingo biletlerinde 1 ile 75 sayılarının arasında kalan sayılar karışık olarak yazılmaktadır. Bingo alanlarında yer alan 5×5’lik tablolar ile bingo kelimesini oluşturan harflere karşılık gelmektedir. Oyuncular kazanma şanslarını arttırabilmek için maksimum 3 tane bingo bileti alabilirler. Alınan biletlerin bir kısmının ücreti ise kazananın alacağı paraya eklenmektedir. Bingo nasıl oynanır? Sorusuna tombalanın oyun mantığı ile cevap verilebilir. Tüm oyun 30 tane topun çekilmesi ile son bulur ve kazanan belli olur. Tombala kadar eğlenceli olan bingo oyununa oyun sitelerinden ya da mobil uygulamalardan da ulaşabilirsiniz.

En çok kazandıran bingo sitesi için önerimiz Bahsine.com.

Bir önceki yazımız olan Bakara Nasıl Oynanır başlıklı makalemizde Bakara Nasıl Oynanır? hakkında bilgiler verilmektedir.