Alberth Elis, Honduras’ta Fenerbahçe ile İlgili Açıklamalarda Bulundu!

Alberth Elis, Honduras’ta Fenerbahçe ile İlgili Açıklamalarda Bulundu!

Sarı lacivertli takımın Houston Dynamo’dan transfer etmeyi amaçladığı golcü Alberth Elis, ülkesi Honduras’ta özel bir röportaj verdi. Verdiği bu özel açıklamalarda Fenerbahçeli ekipten aldığı teklifi resmen açıkladı. Sarı lacivertli taraftarlar tarafından oldukça sevilen ve şimdiden sosyal medya hesaplarının takip edildiği Elis, transfere sıcak gözle baktığının da altını çizdi.

Fenerbahçe’den Aldığı Teklifi Açıkladı!

Fenerbahçe’nin gündemi bu arada transfer haberleri ile oldukça meşgul. Özellikle de Fenerbahçe sularında ve gündeminde yer alan Alberth Elis; kendi ülkesinin basınına verdiği açıklamalarda hem resmi teklifi hem de düşüncelerini ifade etti. Elis; verdiği özel açıklamalarda; MLS ekiplerinden Houston Dynamo forması giyen Alberth Elis, Fenerbahçe ile görüştüğünü resmi olarak ifade etti.

Fenerbahçe için Transfer Yolu Gözüktü!

Fenerbahçenin oldukça büyük bir takım olduğunu ve takıma çok sıcak baktığını ifade eden Elis, sözlerine şu şekilde devam etti: ”Evet, bir teklif var. Görüşmelerimiz devam ediyor. Fenerbahçe çok büyük bir takım, Türkiye liginin de rekabet düzeyinin yüksek olduğunu biliyorum” ifadelerini kullandı.  Alberth Elis, özel röportajında gelen Fenerbahçe ile görüşüp görüşmediklerine dair soruya evet şeklinde yanıt verdi.

‘’Taraftarlar Beni Takip Ediyor!’’

Sosyal medya hesaplarının Fenerbahçe taraftarları tarafından takip edildiğinin altını çizen Elis; ”Sosyal medya hesabımı birçok Türk takip etmeye başladı. Hepsi bana Fenerbahçe’ye gelmemi söylüyor. Tanrı’ya güveniyorum. Bekleyip göreceğim” dedi. Türkiye’den taraftarların sosyal medya hesaplarını takip ettiği için mutlu olduğunun da altını çizen 22 yaşındaki hücum ouncusu Fenerbahçe ile olan transfere sıcak bakıyor. Genç oyuncu Houston Dynmamo’nın kendisi için bir bonservis belirlediğinin de altını çizdi. Bunun yanı sıra verdiği röportajda Avrupa’ya gitme fırsatını değerlendirmek istediğinin de altını çizdi. Genç futbolcu gelen ‘‘Türkçe birkaç kelime öğrendin mi?’’ şeklindeki soruyu ise gülerek ”Hayır, henüz öğrendim” sözleriyle yanıtladı. Fenerbahçe’nin yakından ilgilendiği Alberth Elis geçtiğimiz sezon Houston formasıyla MLS’te 30 maçta 11 gol, 9 asistlik performans ile ön plana çıktı.

Bir önceki yazımız olan Trabzonspor’un İmha Timi Görev Başında! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.