Okan Buruk Hakeme Şiddetli Tepki Gösterdi!

Çaykur Rizespor ile Fenerbahçe’nin karşı karşıya geldikleri maçta Çaykur Rizespor 3 – 2 mağlup olmuştu. Maç sonucunun üzerine Çaykur Rizepor Teknik adamı olan Okan Buruk hakeme tepki gösterdi. Okan Buruk, tepkilerini yayıncı kuruluşlara açıklama yaparak iletti.

Okan Buruk Hakem için Ağır Konuştu!

Okan Buruk hakeme olan tepkisini yayıncı kuruluşlara gösterdi. Teknik adam şu sözleri iletti: “Keşke sadece 1 kişi eksik oynasaydık, daha iyi olabilirdi. Maça golle başladı, ikinci golü yakalamak için çok fazla şanslar oluşturamadık. Rakibimize de pozisyon verdi. Korner oldu, korner de yoktu. Soldado’dan çıkmıştı. Olmayan kornerden gol yedik. 10 kişi kaldık, hakemin kararı doğruydu. İlk yarıda birkaç tane Fenerbahçeli oyunculara sarı kart göstermedi, aynı şiddetteki faullere.” Diyerek açıklamalarına devam etti.

Okan Buruk: ‘’Ofsayt olan pozisyon Penaltı oldu!’’

Çaykur Rizespor’un teknik adamı Okan Buruk sözlerine şu şekilde devam etti:  “Soyunma odasında oyuncularıma dedim ki, “Bir 45 dakika var, rakibimizin ne durumda olduğunu biliyoruz. İyi başlar, biraz önde basarsak 10 kişi kalmak önemli değil”. 10 kişi olmamız rağmen 2-2’yi yakaladık. Daha önde oynayan takım bizdik. Kaybetmeyi hak etmedik. Üçüncü golde de, verilen kararlarda da hata bekliyorduk. Ofsayt olan pozisyon penaltı oldu. 3-2 kaybettik.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

Okan Buruk Hakemin Stadyumdan Etkilendiğini Söyledi!

Çaykur Rizespor’un teknik adamı Okan Buruk sözlerine şu şekilde devam etti:  “Fenerbahçeli futbolcuları ve Fenerbahçe’yi galibiyetlerinden dolayı kutluyorum ama soru işaretlerimiz var. Hakem özellikle bu tür deplasmanlarda, bu tür büyük stadyumlarda etkileniyor. 2 hafta önce de bizim maça gelmişti. Tekrar bizim maça niye verdiler anlamamıştık. ’’ dedi ve devam etti. ‘’Pozisyonun ofsayt olduğunu düşünüyorum. Çok fazla gündem olmaz, gösterilmez ama dediğim gibi kazanmayı hak eden oyuncularımdı. Fenerbahçeli oyuncuları 90 dakikalık mücadelelerinden ötürü kutluyorum. ‘’ diyerek hakeme olan tepkisini açıkça belirtti. Bu sözlerinin ardından Çaykur Rizespor’un teknik adımı son olarak sözlerini, ‘’ Her iki takımda gelecek haftalarda inşallah daha başarılı sonuçlar alır.” Diyerek tamamladı.

Bir önceki yazımız olan Alberth Elis, Honduras'ta Fenerbahçe ile İlgili Açıklamalarda Bulundu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.